Czy jest nam potrzebna solidarność jajników? Ten wpis „pisał” się podczas Samsung Irena Women’s Run

No chyba nie macie wątpliwości, że mając trzech facetów w domu, można być skrajną feministką.
Mężczyźni są nam niewątpliwie potrzebni, ale my powinnyśmy mieć autonomiczną, babską sferę życia.  Po co? Żeby poczuć siłę, która jest kobietą. Żeby uwierzyć, że słabe jest mocne. Żeby zachować tajemnicę, tego co nasze, nieodgadnione, skomplikowane, czasami sprzeczne, kapryśne i humorzaste a niekiedy delikatne, kruche i ciche.

Pośród setek kobiet biegnących w Samsung Irena Women’s Run widziałam tak różne dziewczyny, matki, żony, singielki - cały przekrój jeśli chodzi o wiek i sprawność( SZACUN dla dziewczyn na wózkach). Każda z nich to oddzielna książka, inna historia, zapewne też różny powód dla którego biegną. Rywalizują, ścigają się, robią życiówki? A może ich celem jest zgubienie kilogramów, lepsza sylwetka, poprawa kondycji? Może pragną coś komuś udowodnić, realizują zakład, a może pokonują same siebie. Czerpią siłę z walki ze słabościami, brakiem wiary we własne możliwości. Na pewno każda z nich będzie miała kolejne doświadczenie za sobą, z pewnością znowu się czegoś nauczy, o bieganiu, o sobie, o ludziach.

Ja po raz pierwszy podczas startu przeżyłam ostrą kolkę, która kompletnie mnie zaskoczyła, po tym jak szło mi świetnie i zaprzepaściła poprawienie wyniku, a myślałam, że to właśnie ten dobry dzień. Wkurza, ta niemoc i to że nie na wszystko mamy wpływ, i że nie tak planowaliśmy. Czas pokory, czas nauki. Żadna tam ze mnie biegaczka, dopiero się uczę, próbuję, walczę o wolny czas na treningi. Nigdy nie kochałam biegania, zmobilizowało mnie moje wysokie tętno spoczynkowe i potrzeba przebywania na łonie natury. Las – to kocham. Czasami tam biegnąc, mam poczucie, że na chwilę dogoniłam króliczka, posmyrałam go po ogonku, kiedy czułam zapach drewna, słuchałam śpiewu ptaków i oglądałam błękit nieba.

po biegu

Bieganie i fitness to dwie różne sprawy, szczególnie, jeśli tak jak ja w ostatnich latach koncentruję się na metodzie pilates i treningach body&mind. Nie dajcie się nabrać wszystkowiedzącym fachowcom. Najczęściej, jeśli ktoś twierdzi, że robi wszystko, znaczy że robi niewiele albo byle jak. Ja z szacunkiem słucham trenerów biegania i sama chętnie się dzielę się wiedzą o ćwiczeniach stabilizujących stawy i kręgosłup bądź dotyczącą rozluźniania powięziowego i stretchingu. Oczywiście są wspaniałe wyjątki, które są specami w bieganiu i w fitnessie.

Jestem typem gawędziary, która ceni sobie pogaduchy w biegu, która lubi zagadać, dodać otuchy, pochwalić i to sprawia mi największą frajdę. Te wszystkie kontakty, które uda mi się nawiązać, te rozmowy, które przeprowadzę i podsłucham, te wszystkie myśli, które narodzą się podczas biegu w towarzystwie i potem zaowocują takim oto wpisem.

Samsung Irena Women's Run

Ta impreza temu sprzyja. Jest rodzinnie. Mamy przychodzą ze swoimi dziećmi, na które czeka wiele atrakcji. Jest „piknikowo” – można po biegu poleżeć na trawie, popatrzeć w niebo, porozciągać się – po biegu jest prowadzony stretching. Można potańczyć, bezkarnie jeść rozdawaną watę cukrową i poprzytulać się ze swoimi facetami na kocyku, na trawie.

piknikowo

Ale wiecie, co mnie wzruszyło najbardziej podczas biegu, co dodawało mi sił (nie nawidzę biegać piątek, wolę dychę) – kibicujący faceci – to, że stali wzdłuż trasy z dzieciakami, motywowali, grali na garnkach, uderzali w kołatki, pokrzykiwali przez megafon, podawali wodę. Przyglądali się nam z podziwem i było widać błysk dumy w ich oczach, że to ich kobiety biegną – matki ich dzieci, kochanki i przyjaciółki.

Bo jak powiedział ze sceny Przemek Babiarz – nie ma mężczyzn bez kobiet i kobiet bez mężczyzn. I to jest właśnie najpiękniejsze. medal co najpiękniejsze

P.S.
Faceci mojego życia też tam byli i mnie wspierali. Ze sceny, z trasy i zza obiektywu.

 

 

One thought on “Czy jest nam potrzebna solidarność jajników? Ten wpis „pisał” się podczas Samsung Irena Women’s Run

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *